Számos jótékony hatása miatt a méhpempőt egy igazi életelixírnek tartják.
Mi a méhpempő?
A méhpempő kizárólag a királynő tápláléka, attól kezdve, hogy kikel egész életében ezt fogyasztja. A herék és a dolgozók nyáron 4-6 hétig élnek, télen pedig maximum 5-6 hónapig, ezzel szemben a királynő átlagos élettartama 3-4 év körül van, sőt időnként akár 5 évig is élhet. Ezértis nevezik életelixírnek.
A méhpempő fehéres színű, zselés állagú váladék, amely gyöngyházfénnyel csillog. Íze erősen savanyú, szúrós, enyhén cukros.
A méhpempő gyógyhatása
Gyulladáscsökkentő és baktériumölő hatású. Javítja a sejtek anyagcseréjét és a szervezet általános állapotát, energiát ad. Az agyalapi mirigyre és a mellékvesére gyakorolt hatásának köszönhetően segít legyőzni a depressziós állapotot, az erőtlenséget, az idegkimerültséget és a fizikai fáradságot. Étvágytalanság, vérszegénység esetén, illetve betegség, műtét utáni lábadozási időszakban segíti a gyógyulást, és nemcsak a fizikai állapotot erősíti, hanem növeli a vitalitást, lassítja a szervezet és a bőr öregedését.
A méhpempő kúraszerű használata erősebbé, kiegyensúlyozottabbá tesz, jó közérzetet biztosít, különösen idegrendszeri problémák esetén jó vitalizáló szer.
Ajánlott még vérszegénység, impotencia, a szervek, a bőr és a haj korai öregedése esetén és gyermekáldásra váró hölgyek számára. Terhesség alatt is javasolt a fogyasztása, mert védi a májat, szabályozza a bélműködést, kiegyensúlyozza az idegrendszert és a biokémiai összetevői szabályozzák a méhösszehúzódásokat.
Méhpempőkúra
Friss méhpempőből a minimális adag egy felnőtt ember számára napi 100 – 300 mg, a szokásos adag 500 mg, a nagy adag (pl. súlyos betegség esetén) 800 mg – 1 g. Gyerekeknek általában a dózis fele, negyede ajánlott kortól függően, orvosi felügyelet mellett.
Fogyasztása reggel, éhgyomorra ajánlott, lassan elszopogatva.
FONTOS! Hűtőben szükséges tárolni és fém nem érheti!.
A méhpempő összetétele
Víz 70%
Protid 15%
Glucid 12%
Lipid 3%
Értékelések
Még nincsenek értékelések.